top of page

Виховна робота

84182055_2567184140271702_2276209757800890368_n-removebg-preview.png
Оксана Володимирівна 
ОНІЩЕНКО
Заступник директора з гуманітарної освіти та виховання
Вища педагогічна освіта.
Науковий ступінь: кандидат історичних наук.
Педагогічний стаж – 17 років.

(046-2) 77-47-93

        38 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС.

   Студенти коледжу під час дискусійних зустрічей активно обговорили події, що призвели до аварії, розглянули зміни в суспільстві після катастрофи. Особливу увагу звернули на обговорення впливу ядерного випромінювання на здоров`я людини, шляхи надання медичної допомоги при ураженні радіацією.

  У бібліотеці коледжу представлена виставка наукової літератури, в якій висвітлено питання Чорнобильської катастрофи.

      Майбутні медики взяли участь у зустрічі з ліквідатором аварії на ЧАЕС та обговоренні техногенних наслідків аварії у заході, організованому Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Софії та Олександра Русових. 

     Також студенти  відвідали Чорнобильський культурно-інформаційний центр Чернігівської області, де ознайомилися з історією виникнення ядерних реакторів, переглянули документальні хроніки, інтерв`ю.

     Сучасна молодь, розуміючи масштаби та наслідки однієї з найбільших у світі катастроф, прагне бути свідомими громадянами та піклується про безпечне екологічне майбутнє держави.

Веселі перегони

      Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність є важливою складовою сучасного освітнього процесу та розвитку молоді. До Міжнародного дня спорту та Всесвітнього дня здоров`я студенти першого курсу ОПП «Сестринська справа» та ОПП «Акушерська справа» провели «Веселі перегони». Викладачі фізичної культури коледжу Олена Горщик та Дмитро Шевцов підготували різноманітні конкурси, щоб студенти могли проявити свою фізичну підготовку та змістовно провести час.

    Студенти позмагалися у спортивних естафетах, веселих руханках, проявили свою спортивну кмітливість та показали чудові результати.

     Сьогодні до коледжу завітали представники 12-ї бригади спеціального призначення «АЗОВ», які розповіли студентам про історію створення, символіку та традиції «АЗОВУ», про свій бойовий шлях, про те, чому пішли на фронт, про героїчні бої, зокрема, про бої за Маріуполь.

     Військові підкреслили важливу роль медиків на фронті. Студенти мали змогу не лише почути досвід людей, які творять історію, а й обговорити цікаві для них питання, переглянути тематичний ролик та надихнутися бажанням Перемоги. Ця зустріч стала справжнім уроком мужності та патріотизму. Вдячні нашим захисникам за непохитну відданість та готовність захищати нашу країну!  СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

     Студенти коледжу відвідали  виставку «Сучасне військо крізь призму минулого. Грані незламності» у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

        На ній молодь ознайомили з основними історичними етапами становлення українського війська, яке протягом століть боронило нашу землю від ворогів. Особливу увагу приділено сучасному періоду  боротьби за свободу українців, мужності та героїзму наших захисників.

           Щиро дякуємо за зустріч та такі важливі патріотичні заходи!

      11 квітня 2024 року у ході Тижня цивільного захисту проведено спеціальне об’єктове тренування за темою: «Дії персоналу та студентів коледжу при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій: повітряна тривога, ракетна небезпека, обстріл, пожежа. Поводження з вибухонебезпечними предметами. Надання першої домедичної та психологічної допомоги постраждалим».

Керівник тренування – директор коледжу М.А. Конопацький.

Тренування проведене у формі конференції.

    Пленарна частина розпочалася переглядом тематичної мультимедійної презентації бесіди «Надзвичайні ситуації: види, правила безпечної поведінки» – за результатами попередньо проведеного конкурсу серед груп першого курсу.

Учасники проєкту продемонстрували глибокі знання за темою конкурсу та творчий підхід до виконання робіт. Конкурсні роботи передані у якості навчального матеріалу до кабінету безпеки життєдіяльності коледжу. Перше місце вибороли студенти групи 1 А «Лікувальна справа», творча група якої і представляла власний проєкт.

    Учасники прослухали доповідь Івахненко І.М., практичного психолога коледжу, за темою «Психологічна підтримка в умовах війни. Основні правила поведінки в місцях масового скупчення людей».

Практичні навички санітарних постів засвідчив конкурс «Десмургія. Накладання бинтових пов’язок на голову, верхню і нижню кінцівки». Журі відзначило майстерність усіх учасників конкурсу. Інтерес викликав перегляд відеоуроку, підготовленого Головним управлінням Національної поліції України в Чернігівській області, «Зумій розпізнати вибуховий предмет. Правила безпечної поведінки». Учасники конференції продовжили роботу на секційних заняттях (групи громадського порядку, санітарні пости, пожежні пости):

- Поведінка учасників освітнього процесу при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій: психологічні аспекти. Відпрацювання навичок під керівництвом практичного психолога коледжу Івахненко І.М.

- Перша домедична допомога в умовах війни. Відпрацювання навичок надання домедичної допомоги постраждалим із санпостами студентських груп під керівництвом викладача Пархоменка С.М.

Тренінг по навчанню гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння під керівництвом фахівця з ЦЗ Кохася О.М.

У залі конференції працювала тематична виставка, оформлена працівниками бібліотеки, на якій були представлені навчальні посібники, підручники, статті з періодичних видань, наукові статті та інша тематична інформація. Також була оформлена виставка репродукцій картин відомих художників за темою «Надзвичайні ситуації природного характеру у творах мистецтва».

Програма спеціального об’єктового тренування реалізована повністю.

Конференція "Видатні жінки в українській медицині"

      У коледжі пройшла конференція «Видатні жінки в українській медицині» (групи 1 л/с та 2 Б л/с). Загорулько М.А. та Кривець Н.В. ознайомили учасників з біографіями, досягненнями в сфері медицині видатних українських жінок. Особлива увага була приділена діяльності випускниці нашого закладу - Ніни Григорівни Гойди.

      До Дня Героїв Небесної Сотні та всіх наших захисників керівники навчальних груп та студенти 3 курсу «Сестринська справа» та 2 курсу «Лікувальна справа» провели годину спілкування, щоб ще раз вшанувати героїв,  їхню громадянську відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.

      На зустріч було запрошено волонтера, що працює у загоні швидкого реагування Ященка Андрія, який пригадав події на Майдані, розповів про свою волонтерську діяльність, підкреслив важливість для молоді старанно опановувати медичні знання.

       До Всесвітнього дня поезії, який щорічно відзначають 21 березня, Український інститут книги з метою консолідації суспільства навколо читання  проводить «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Цього року він присвячений темі «Дім», а гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».

      Студенти коледжу з радістю долучились до даної ініціативи та декламували як власні твори так і вірші видатних українських поетів.

Звучали поетичні рядки про дім, як про рідні місця, де народилися, де живуть батьки, про значення поняття «дому» для військових, які захищають наші домівки, для цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.

Міжнародний день волонтера

    5 грудня – Міжнародний день волонтера. Для нашої країни волонтери стали символом доброї волі, надії на допомогу, символом доброти, щирості та сміливості.

   Студенти коледжу від щирого серця приєдналися до привітань волонтерських організацій області, адже саме вони допомагали нам у найскладніші часи, продовжують підтримувати ЗСУ, наближають нашу Перемогу.

    Викладачі, студенти та працівники коледжу активно долучаються до волонтерської діяльності – плетіння маскувальних сіток нашим  захисникам.

    Запит на маскувальні сітки не зникає. Тому кожен бажаючий у вільний час може зробити щось корисне, щоб захистити тих, хто на передовій, врятувати чиєсь життя,  внести свій внесок у нашу Перемогу.

     Закликаємо всіх приєднуватись до волонтерської ініціативи!

      15 березня в коледжі пройшло засідання Євроклуба з теми: "Польща - країна Євросоюзу". Студенти взяли активну участь у заході. Під час заходу відповідали на запитання вікторини, ознайомились з відеоматеріалами про визначні місця м. Познань, та  інформацією про медичний університет у м. Познань, оглянули краєвиди міста в режимі онлайн. 

    У рамках регіональної інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права», ініційованої «Спілкою жінок України» та у співпраці з Всеукраїнською  громадською організацією «Конвіктус Україна», студенти коледжу прийняли активну участь у зустрічі-дискусії щодо підвищення рівня обізнаності молоді про шляхи попередження та інструменти протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, попередження та зупинення всіх форм насильства щодо жінок та дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.

Спільний захід навчальних закладів Чернігова до свята

    До Дня святого Валентина та за підтримки адміністрацій навчальних закладів Чернігова, було організовано спільну музично-розважальну програму «Україна романтична».

   Студенти, що займаються у  творчому гуртку «Школа успіху» при Чернігівському базовому фаховому медичному коледжі, спільно з курсантами Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою,  учнями Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування, вихованцями талант-студії «VIVA» та танцювальної студії «LITAY» стали учасниками святкового дійства.

   Учасники та глядачі дізналися історію свята, насолодились чудовими вокальними та танцювальними номерами, прийняли активну участь у пізнавально-розважальних  конкурсах між хлопцями та дівчатами.

   Спільними зусиллями, дякуючи ЗСУ, захід приніс позитивні емоції та сприяв розвитку творчого потенціалу нашої молоді та співпраці навчальних закладів нашого міста.

Привітання у День святого Валентина  від  студентів коледжу

        Любов, найсвітліше почуття, яке  дарує людям сили та надію, надає підтримку у найважчі моменти життя, допомагає вірити у краще. Бажаємо, щоб  ваші серця завжди билися  у ритмі щастя, а почуття були  щирими та взаємними.

       Щиро вітаємо всіх зі світом! Кохайте та будьте коханими!

Нехай наше щире кохання до Батьківщини та наших Захисників приведе нас до якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ!

       Пісню виконує студентка 4 курсу Наталія Вдовенко

Всесвітній день боротьби проти раку

        4 лютого весь світ відзначає Всесвітній день боротьби проти раку.

     За оцінками експертів Всесвітній організації охорони здоров'я  без рішучих дій з боку урядів, громадських організацій, медичних працівників, волонтерів надзвичайно важко протистояти одному із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації..

    Тож студенти коледжу активно приєдналися до проведення Всесвітнього дня боротьби проти раку, щоб підвищити обізнаність про хворобу, привернути увагу молоді до шляхів запобігання, виявлення та  лікування злоякісних новоутворень, сформулювати завдання, що стоять перед майбутніми лікарями  у боротьбі з онкологічними захворюваннями.

Тренінг «Гендерна рівність та протидія гендерно зумовленому насильству»

     У співпраці з Всеукраїнською  громадською організацією «Конвіктус Україна» було проведено тренінг для студенток та студентів старших курсів коледжу на актуальну сьогодні тематику забезпечення гендерної рівності у сучасному суспільстві, розвитку економічної незалежності жінок, протидії гендерно зумовленому  насильству.

    Такі спільні проєкти підвищують рівень обізнаності молоді,  інформують куди можна звернутись у разі, якщо хтось потерпає від насилля, направлені на формування здорового, безпечного, толерантного середовища.

      Дякуємо за співпрацю!

Участь конкурсі «Альтернативна Новорічної Ялинки»

    Студенти коледжу взяли участь у конкурсі від Державної екологічної інспекції у Чернігівській області  "Альтернативна Новорічної Ялинки". Ця   ініціатива була спрямована на створення екологічних святкових ялинок та збереження природи. 

     Державна екологічна інспекція у Чернігівській області висловлює щиру вдячність усім учасникам за їхню креативність, ініціативність та докладені зусилля.

    Особлива подяка від Адміністрації коледжу  Кириченко Ані, студентці 3-го курсу групи А Сестринська справа та Рохлецовій Анастасії, студентці 1-го курсу групи Акушерська справа.

Вітання

       Вітаємо студентку 4 курсу Вдовенко Наталію та її викладачку вокалу Тюрюміну Марину з отриманням Диплому І ступеня на 4-му Міжнародному конкурсі-фестивалі «Art-Fest Новорічна зірка»  з піснею «Мальви».

         Пишаємось нашими студентами!

Всесвітній день української хустки

    Щороку 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

    Саме сьогодні так важливо захистити та зберегти наші національні традиції та символи. Адже саме хустка є одним з наших українських оберегів, глибоко пов`язана з народними традиціями та багатовіковою історією.

Завітав Святий Миколай

      6 грудня на свято Святого Миколая, покровителя та захисника всіх дітей, студенти коледжу організували благодійну виставу для діток, що знаходяться на лікуванні у Чернігівській обласній дитячій лікарні.

       До малечі завітали зірочки та янголи, маленьке чортенятко та сам Святий Миколай, який подарував кожному подаруночки. Також Миколай, зі своїми помічниками відвідав діток, що лікуються у різних відділеннях лікарні, привітав їх та побажав швидкого одужання.

Зустріч студентів з учнями ліцею

     Співпраця з навчальними закладами області є важливою складовою  як для профорієнтаційної діяльності коледжу, так і для можливості реалізації студентами отриманих знань, вмінь та навичок.

      20 листопада представники Студентської ради коледжу у Міжнародний  день відмови від паління  провели зустріч-бесіду  з учнями Новобілоуського ліцею щодо шкоди куріння, наслідків для організму людини цієї згубної звички, хвороб, що викликає тривале паління.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

     Більше 30-ти років  років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її причини та наслідки залишаються предметом обговорення і сучасної молоді.

      Студенти коледжу проаналізували події, що призвели до аварії на Чорнобильській АЕС, розглянули її  екологічні, політичні, соціальні наслідки. Особливу увагу звернули на героїзм ліквідаторів, серед яких було немало і представників медицини. Всі вони проявили себе як справжні герої, мужньо та сміливо врятувавши зі смертельної небезпеки тисячі громадян.

Студенти коледжу відвідали Чорнобильський культурно-інформаційний центр Чернігівської області до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Тренінг «Ідея – від мрії до реалізації успішного проєкту»

     Всеукраїнська громадська організація «Фундація Регіональних Ініціатив» (ФРІ) – центр підтримки молодіжного руху та підготовки молодих лідерів України – провела для студентів коледжу тренінг «Ідея – від мрії до реалізації успішного проєкту». Всі учасники мали змогу сформулювати та покроково розробити план втілення власних ідей.

      Дякуємо ФРІ  за підтримку молоді та співпрацю!

Вітаємо

     КЗ "Чернігівський базовий фаховий медичний коледж" вітає студентку 1-го курсу ОПП "Лікувальна справа" Онацьку Поліну з перемогою в обласному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика!

Дякуємо викладачці Михайленко І.І. за підготовку до конкурсу.

Турбота про тварин – прояв доброти та людяності!

   14 жовтня 2023 р. студенти коледжу відвідали Ветеринарно-стерилізаційний центр  «Крок до тварин», який не лише надає ветеринарні послуги, але є і прихистком для багатьох тварин, що постраждали від різних обставин. Всі бажаючі могли познайомитися з вихованцями Центру, дізнатися про різні механізми  допомоги тваринам, надати гуманітарну допомогу.

До Дня захисту тварин

     4 жовтня щорічно відзначають Всесвітній день захисту тварин. Цей день об’єднує людей у піклуванні про тваринний світ.

  Студенти коледжу організували флешмоб «Фото з улюбленцем» на підтримку всіх тварин, які потребують нашої турботи, особливо, коли у країні триває війна. Ця акція є нагадуванням,  що люди та тварини мають рівні права на життя, гідне лікування та захист.

Збройні Сили України – приклад мужності, незламності та віри в Перемогу!

Дякуємо за мужність, силу, віру, за майбутнє! Слава Україні! Героям слава!

    До Дня створення ЗСУ студенти Чернігівського базового фахового медичного коледжу  разом з ліцеїстами Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою провели спільні урочистості.

     Привітали військових, що захищають нас від ворога, згадали та схилили голови біля імен тих, хто загинув у боротьбі за нашу свободу, сповнилися надією на нашу швидку Перемогу.