top of page

Безпека освітнього середовища

Заняття з протимінної безпеки

        Сьогодні, як ніколи, питання безпеки стоїть на першому місці у нашому суспільстві.

Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД спільно з ДСНС України, відповідно до вимог Закону України «Про протимінну діяльність в Україні»,   провів змістовну бесіду зі студентами щодо  протимінної безпеки з метою  зменшення ризику ураження від мін шляхом підвищення обізнаності щодо небезпек від вибухонебезпечних предметів.

    Студенти отримали інформаційні матеріали та практичні поради щодо правильної поведінки у разі виявлення різних видів вибухонебезпечних предметів.

Пожежна та мінна безпека

    11 грудня до КЗ "Чернігівський базовий коледж" ЧОР завітали спеціалісти ДСНС: головні інспектори ВЗНС  ЧРУ ГУ ДСНС України в Чернігівській області Анастасія Куцелап та Роман Мелещенко. Вони провели заняття зі студентами коледжу з пожежної та мінної безпеки.

Пожежно-тактичне навчання

     15 червня на базі КЗ "Чернігівський базовий фаховий медичний коледж" в рамках відпрацювання питань взаємодії ГУ ДСНС України в Чернігівській області з представниками адміністрації та обслуговуючого персоналу закладу пройшло Пожежно-тактичне навчання на базі гуртожитку коледжу.

    Працівники ГУ ДСНС України в Чернігівській області навчали студентів та працівників ЧБФМК своєчасно евакуюватись з приміщень коледжу, отримавши сигнал оповіщення, ефективно застосовувати сили і засоби для гасіння пожежі. Пройшло випробування нової системи протипожежного захисту та оповіщення, встановленої в гуртожитку коледжу.

Укриття

   Територія КЗ «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж» ЧОР огороджена, достатньо озеленена, наявні декоративні культури, дерева, квіти, постійно проводиться прибирання та полив території, відсутні ями, пошкодження покриття, облаштовані місця для відпочинку (лавки, сміттєві корзини). Територія проглядається, немає місць для «схованок».

У приміщеннях коледжу облаштовано зони відпочинку, підлога неслизька, меблі встановлені належним чином, приміщення коридорів вільні, незагромаджені.

       Приміщення достатньо озеленені, сходові клітини мають поручні, завжди вільні шляхи евакуації. Всі приміщення оснащені вогнегасниками, наявні інструкції з техніки безпеки, пожежної безпеки, схеми евакуації. Приміщення всіх корпусів мають декілька виходів на випадок евакуації.

    У 2023 році приміщення гуртожитку коледжу оснащено новими системами протипожежного захисту, системами оповіщення. В коледжі наявні три укриття на випадок повітряної тривоги, оснащені меблями, запасом питної води, місцями для сидіння, аптечками, запасом продуктів на випадок оголошеної тривоги.

    Заклад постійно закуповує дезрозчини, проводить провітрювання та вологе прибирання відповідно до нормативних вимог. Весь персонал має санітарні книжки, робітники коледжу щорічно проходять медичні огляди.

     Під час карантину коледж дотримується всіх санітарно-протиепідемічних заходів: обробка поверхонь, дверних ручок, підлог, меблів, вологе прибирання з дезрочинами, використання засобів індивідуального захисту, забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали, дотримується режиму провітрювання приміщень.

       Туалетні кімнати відповідають санітарним умовам та облаштуванні всім необхідним (відокремлені кабінки з дверима, вода, мило, папір, рушники тощо).

    Дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо температурного режиму, рівня освітлення, забезпечення питного режиму підверджено Результатами санітарно-мікробіологічного обстеження, протоколами обстеження мікроклімату, протоколами вимірювання освітленості у виробничих та громадських приміщеннях, протоколами дослідження питної води, актами Управління Держпраці та ДСНС України в Чернігівській області.

       У всіх корпусах наявні інформаційні стенди щодо дотримання вимог техніки безпеки та протипожежного захисту.

В оформленні навчальних кабінетів відсутнє надлишкове нагромадження меблів, стендів. Перевага надається легким полицям замість нагромадження масивних меблів, зайвих речей. Вікна незагромаджені. Кольорові рішення у приміщеннях не містять критичних насичених кольорів, не містять зайвого візуального шуму (наприклад, поєднання візерунчастого лінолеуму та шпалер з малюнками).

      Облаштовані місця для роботи та відпочинку педагогів, які наявні і в навчальних кабінетах, і в учительських кімнатах.

Працівниками закладу дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. Для цього створені умови для відповідного навчання та забезпечення належного рівня пожежної безпеки та дотримання вимог щодо охорони праці.

Основні складові безпеки:

  • забезпечення закладу первинними засобами пожежогасіння;

  • обладнання приміщень пожежною сигналізацією;

  • наявність та належний стан пожежних виходів,

  • незахаращеність шляхів евакуації;

  • обізнаність студентів та персоналу закладу із правилами пожежної безпеки та інші.

     У коледжі постійно проводяться заходи із ознайомлення з правилами пожежної безпеки, спільні тренувальні навчання з працівниками ДСНС України в Чернігівській області, з працівниками Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, з працівниками поліції та іншими організаціями. Постійно проводяться навчання та інструктажі для персоналу. Проводяться конференції з інфекційної безпеки із залученням працівників лікувально-профілактичних закладів міста.

    Значна увага приділяється безпеці використання Інтернет-ресурсів – одного з інструментів для навчання та викладання, безпечному доступу до мережі. Навчальна комп’ютерна техніка забезпечена антивірусними програмами , які оновлюються, офіційні сторінки коледжу моніторяться на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації; педагоги та студенти забезпечені постійним доступом до мережі Інтернет, Wi-Fi наявний в усіх навчальних корпусах.

Інформаційно-цифрова компетентність, питання кібербезпеки входять до постійних програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Документи щодо безпеки освітнього середовища

bottom of page