Навчальна робота

КЗ "Чернігівський базовий фаховий медичний коледж"
Municipal Institution «Chernihiv Basic Professional Medical College» of Chernihiv Regional Council. Municipal.
Чернігів, вул. П’ятницька 42
Телефон навчального закладу: (0462) 77-50-46
Телефон приймальної комісії: (068) 248 49 01
(О63) 718 26 02
Електронна адреса: chbmc@ukr.net
БІБЛІОТЕКА
«… Книга – невичерпне джерело мудрості та знань»
Котляревський І.П.
Режим роботи: 8.00 - 17.00
Вихідні: субота, неділя
Електронна почта:
ch.medcolledg@gmail.соm
Бібліотека – це інформаційний, культурний, освітній осередок, який свою діяльність спрямовує на те, щоб мудрість, накопичена людством та закладена у книгах, активно використовувалася, збагачувалася і примножувалася.
Головними завданнями бібліотеки є інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу в коледжі, виховання інформаційної культури особистості, формування вмінь користування бібліотекою, сучасними інформаційними технологіями, надання інформаційно-методичної допомоги студентам, викладачам і керівникам груп в оволодінні основами навчальних дисциплін.
Бібліотека коледжу – інформаційний центр з багатогалузевим книжковим фондом, складається з наукової, психологічної, медичної, методичної, довідкової, науково-популярної та художньої літератури, налічує 44666 – примірників, навчальної літератури – 20300.
Бібліотечний фонд почав формуватися з 1879 року, розміщений в просторому, світлому приміщенні, яке розташоване на першому поверсі будівлі.










Електронні підручники
Електронні версії медичних видань
Тематичний вечір «Данило Сушківський-Самойлович – подвижник науки»
12 лютого у коледжі пройшов тематичний вечір на тему: «Данило Сушківський-Самойлович – подвижник науки» (до 280-річчя від дня народження). Захід був проведений завідувачем бібліотеки коледжу Кулик Л.М., провідним бібліотекарем Ігнатьєвою О.В., викладачем педіатрії та інфектології Постоляко Г.В. та студентами групи 3 А л/с ОПП «Лікувальна справа». У заході взяли участь здобувачі освіти другого та третього курсу ОПП «Лікувальна справа» та провідний бібліотекар філії «Медична бібліотека» КЗ "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Софії та Олександра Русових" Ярьоменко Н.Д.
Д.Самойлович народився у селі Янівці на Чернігівщині, був видатним лікарем.
Данилові Самойловичу подобалося спостерігати за перебігом хвороб, впливати на процес лікування. Із захопленням Д.Самойлович вивчав фармакологію: відвідував ботанічний сад, знайомився з кожною рослинкою, її властивостями, стажувався в аптеці (складав і виготовляв ліки).
Все своє життя лікар присвятив порятунку хворих, під час епідемії чуми ризикував власним життям та здоров’ям заради порятунку пацієнтів. Він керував спеціальною лікарнею при Угрешському монастирі, де лікували 200 хворих на моровицю. Д.Самойлович цілодобово перебував з хворими, сам розтинав гнійні бубони. Це призвело до того, що він тричі переніс моровицю у легкій формі.
Високою була смертність хворих, лікарів: із 15 помічників Самойловича вижило троє. Радістю було одужання підлікаря Василя Трохимовського.
Уже тоді він першим у світі описав клінічну картину бубонної чуми, причини її виникнення та способи поширення, розробив наукову систему протичумних епідеміологічних заходів, засобів лікування страшної недуги.
Викладач інфектології Постоляко Г.В. ознайомила студентів коледжу з правилами застосування, одягання, використання комплекту спеціального одягу для роботи в умовах можливого зараження збудниками особливо небезпечних інфекцій.


















Поповнення бібліотечного фонду медичною літературою
У квітні 2024 року до коледжу завітали Помічник почесного консула Латвійської Республіки в Чернігові і Чернігівській області Юліана КИТАЄВА та начальник управління охорони здоров`я Чернігівської ОДА Андрій ЛІННИК. Вони передали до бібліотечного фонду придбану Консульством Латвійської Республіки медичну літературу у кількості 200 примірників, а саме: «Медсестринство у внутрішній медицині», «Медсестринство у педіатрії», «Медична та соціальна реабілітація», «Інфекційні хвороби», «Фізіологія людини».
Директор коледжу Микола КОНОПАЦЬКИЙ від імені колективу та студентів вручив Подяки за неоціненну допомогу у придбанні підручників для нашого закладу Почесному консулу Латвійської Республіки в Чернігові і Чернігівській області Олені ВИШНЯКОВІЙ та Помічнику почесного консула Латвійської Республіки в Чернігові і Чернігівській області Юліані КИТАЄВІЙ та побажав всім присутнім здоров`я, сил, невичерпної енергії та Швидкої Великої Перемоги!




































До Всесвітнього дня поезії, який щорічно відзначають 21 березня, Український інститут книги з метою консолідації суспільства навколо читання проводить «Національний тиждень читання. Тиждень поезії». Цього року він присвячений темі «Дім», а гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».
Студенти коледжу з радістю долучились до даної ініціативи та декламували як власні твори так і вірші видатних українських поетів.
Звучали поетичні рядки про дім, як про рідні місця, де народилися, де живуть батьки, про значення поняття «дому» для військових, які захищають наші домівки, для цивільних, які через війну змушені були переїхати в інші регіони України чи за кордон – всіх українців, для яких дім тепер більше, ніж просто точка на мапі.























