День числа π — неофіційне свято, присвячене числу π
- chbmc2
- 14 бер.
- Читати 1 хв
Оновлено: 5 днів тому
Вперше День числа π святкували в 1988 році в Експлораторіумі – музеї науки, техніки та мистецтв у Сан-Франциско. Придумав це неофіційне свято роком раніше фізик Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць/число) день 14 березня – 3/14 – збігається з першими трьома цифрами числа Пі. Науковці, школярі й студенти люблять відзначати це свято.
Воно святкується 14 березня, що в прийнятому в США форматі записується як 3.14, що є трьома першими розрядами числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості навчальних закладів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3,14159). Окрім того, цей день (14 березня) є також і днем народження Альберта Ейнштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.
Досконалий День пі стався 14 березня 1592 року о 6 годині 53 хвилини та 58 секунд. Ця дата, записана в «американському» форматі, виглядає як 3/14/1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам у числі π: 3,14159265358.
Студенти коледжу під керівництвом викладача математики Ільєнко О.В. долучились до традицій свята, готували групові та індивідуальні проєкти, дослідницькі проєкти, використовували різні форми роботи: створювали цікаві математичні малюнки, проводили вікторини, працювали в групах, складали та розв’язували завдання, виконували проєкти пам’ятника числу π та готували смаколики.
Групова робота є однією з ефективних форм роботи на уроках математики, вона стимулює учнів до розв’язання проблем, розвиває критичне мислення, формує навички роботи з інформацією, її аналізом та систематизацією, допомагає вирішувати пізнавальні й творчі завдання в співпраці, де учні виконують різні соціальні ролі.
Використання нестандартних вправ викладачем математики Ільєнко О.В. значно мотивує студентів до активної діяльності, підвищує зацікавленість предметом, допомагає краще опанувати математичні компетентності.
Comments